Joga Rozwój Duchowy Tantra Magia Zdrowie Mantra Jantra Mudra Medytacja Ezoteryka
Himawanti Sampradaya Joga Europa
Tantra JogaBractwoDuchowośćMistrz DuchowyAjurwedaRepresjeAlbumBlog HLinkiKontakt
Życiorys Lalita Mohan Dżi
Chwała Guru - Poematy

Mistrz Duchowy
Współcześnie tysiące ludzi poszukują autentycznego Mistrza Duchowego, aby móc podjąć realną duchową praktykę i poważny trening rozwoju wewnętrznego, co nie jest możliwe bez podjęcia Duchowej Ścieżki opierającej się o starożytne inicjacje i bezpośredni przekaz praktyk duchowych jogi i tantry z ust Mistrza Duchowego do uszu Uczniów w autentycznej linii sukcesji zrealizowanych mistrzów o trwającej wiele tysięcy lat uznanej tradycji duchowej. W Polsce poszukujący duchowej drogi i światła oświecenia mają tak dobrze, że mogą skierować swoje kroki na naukę i podjąć praktykę duchową u mistrza Lalitamohan Baba Dżi! Swami Baba Lalitamohan-Ji reprezentuje tradycje nauk i praktyk mistrzów mądrości z Himalajów i jest sukcesorem linii przekazu tantrycznej laja jogi. 
Lalita Mohan - Medytacje na kamieniu w rzeceLalit Mohan G.K. - Ryszard Matuszewsk
i - (ur. 7 lutego 1962 w Człuchowie) - jogin, wybitny uzdrowiciel duchowy, lider Zachodniego Zakonu Sufi oraz Bractwa Zakonnego Himawanti. Od dzieciństwa pasjonuje się astronomią, fizyką, cybernetyką, medytacją oraz zielarstwem. 

Lalita Mohan zajmuje się propagowaniem indyjskiej filozofii, medytacji, jogi, tantry, śiwaizmu, wedyzmu, sufizmu indyjskiego, aikido, reiki, mistyki judeo-chrześcijańskiej oraz psychotroniki. Uznawany przez indyjskich mistrzów duchowych za wtajemniczonego poprzez inicjację w kilkanaście ważniejszych systemów indyjskiej jogi oraz tantry. Główne nauki pobierał u nauczycieli śiwaizmu kaszmirskiego, ale także od buddyjskich lamów (Kalu Rimpoche) oraz mistrzów zen (Soen Sa Nim). 

Ucząc się jeszcze w szkole podstawowej w Czarnem zaczął ćwiczyć jogę, w liceum w Szczecinku - aikido, aiki-jutsu i karate. Pierwszymi nauczycielami aikido byli mistrzowie tej sztuki walki ze Szczecinka: Janusz Kowalski Daroszewski oraz Ryszard Leśniewicz oraz mistrz aikido ze Szczecina Marian Osiński. 

W Szczecinku od pierwszej klasy liceum o profilu matematyczno-fizycznym zostaje uczniem i wychowankiem właściciela obserwatorium astronomicznego, pana Adama Giedrysa, który jako pierwszy Polak astronom amator miał zaszczyt przebywać w komorze ciszy NASA służącej do treningów kosmonautów. Dzięki Adamowi Giedrysowi poznaje także pierwszego polskiego kosmonautę Mirosława Hermaszewskiego. Ryszard Matuszewski występuje także z referatami na seminariach astronomicznych. 

W czasie studiów w Toruniu, nawiązał kontakty z organizacjami propagującymi wschodnią kulturę i wierzenia. Aikido uczył się m.in. od Toshikazu Ichimura, Asai, Tamura, Kobayashi Sensei, a aiki-jutsu od Y. Imoto Sensei. 

Inicjowany w krija jogę w linii przekazu Paramahansa Yogananda. 

Już w szkole podstawowej spotyka się z wykorzystywaniem seksualnym kolegów i koleżanek przez zboczonych duchownych chrześcijańskich. Postanawia zająć się pomaganiem ofiarom zboczeńców seksualnych, ofiarnie pomaga kolegom szkolnym molestowanym w rodzinie lub na plebanii. 

Od 1980 roku prowadzi profesjonalne terapie duchowe dla osób zgwałconych, wykorzystanych seksualnie, molestowanych w dzieciństwie, szczególnie przez katolickich księży i zakonników, najpierw w Szczecinku, potem w Toruniu. W latach 1990-1995 staje się pierwszym w Polsce terapeutą jawnie walczącym o prawa ofiar gwałconych przez księży, pastorów lub zakonników. Staje się znany jako terapeuta ofiar księży i duchowieństwa! 

Od 1981 do 1991 roku intensywnie propaguje rebirthing, szczególnie w zastosowaniu jako terapię dla ofiar przemocy domowej, osób wykorzystanych seksualnie poprzez kazirodztwo czy pedofilię. Zajmuje się także promowaniem medytacji trójkątów, medytacji transmisyjnej oraz kursu cudów. W połowie lat 80-tych XX wieku znacząco wypromował w Polsce rebirthing, medytacje transmisyjne, kursy czakramów, trójkąty, sufizm, aikido...

Od października 1981 roku rozpoczyna otwartą działalność uzdrowicielską z pomocą rozmaitych wyuczonych wcześniej metod, jak akupresura, masaż stóp, masaż kręgosłupa, kręgarstwo, rebirthing, afirmacje, zielarstwo, bioterapia, usui reiki, mahikari, tai-rei-do, kiatsu, ajurweda... 

W roku 1982 zetknął się z nauczycielami sufizmu oraz subudh. W 1985 roku zostaje mistrzem duchowym indyjskich i perskich (irańskich) linii nauczania sufizmu oraz subudh. 

W 1988 ściągnął do Polski Atuma O'Kane, Qahirę Qalbi oraz Ardwizurę Zitę Wagner - nauczycieli Zachodniego Zakonu Sufi. Od 1988 roku kieruje Zachodnim Zakonem Sufi, najpierw od września 1988 roku jako Przedstawiciel Krajowy (Administrator), potem jako Przewodnik Duchowy i Mistrz Nauczyciel (Murszid). Zaprasza wielu mistrzów Zachodniego Zakonu Sufi, w tym ówczesnego Mistrza ZZS - Pir Vilayat Inayat Khan z Francji, Munira Voss z Niemiec oraz Tereskę Buko z USA... 

W 1991 roku zostaje przyjęty do Confraternity Sufi Order przez Pir Vilayat Inayat Khan stając się członkiem ścisłego kierownictwa międzynarodowego Zachodniego Zakonu Sufi. W 1993 roku kierowanie administracyjne polską organizacją ZZS powierza swoim uczniom i wychowankom. 

W latach 1981-1985 uczęszczał w Toruniu na zajęcia buddyjskiej grupy Kuan Um oraz Wadżrajany. Uczył się m.in. od Soen Sa Nima oraz Kalu Rimpoche. 

W 1982 roku przyjmuje także inicjację duchową w tantrę bengalską od mistrza Shree Shree Anandamurti oraz Shivananda Dada. Szybko staje się kandydatem na nauczyciela tantra jogi w linii Shree Shree Anandamurti. 

W 1983 roku w styczniu podjął inicjacje i święcenia w indyjskim ruchu tantry i jogi znanym w Polsce pod nazwą "Bractwo Zakonne Himawanti" lub "Bractwo Himawanti". Został wyświęcony jako mistrz duchowy jogi i tantry śiwaickiej w 1986 roku przez Swami Anandashiv. 

Od 1991 roku coraz intensywniej zajmuje się propagowaniem Indyjskiej Medycyny Tradycyjnej Ajurwedy, północno-indyjskich sztuk walki kalaripayat, jogi i tantry przekazywanej przez mistrzów duchowych mieszkających w himalajskich pustelniach. Prowadzi także z pomocą orientalnych metod terapie duchowe dla ofiar księży pedofilów, zakonników pedofilów i zakonnic pedofilek, które to programy terapeutyczne przyciągają setki osób z całej Polski. Staje się obiektem obrzydliwych oszczerstw i ataków ze strony prawicowych oszołomów religijnych, którzy nie mogą ścierpieć mówienia głośno i pisania o kościelnej pedofilii kleru i duchowieństwa. Wiele ofiar kleru zachęconych przez Lalita Mohana zaczyna głośno mówić o pedofilii w Kościele. 

Od sierpnia 1996 roku kilka razy napadany oraz często znieważany publicznie przez rozmaitych seksualnych zboczeńców, w tym pedofilów klerykalnych z ośrodków antysektowych występujących jawnie w obronie księży pedofilów. 

Do większych napadów ze strony czarnej pedofilskiej mafii na Mohana Ryszarda Matuszewskiego dochodziło w Częstochowie w 1996 roku w sierpniu, w czerwcu 1999 roku, także w Częstochowie - gdzie Lalita Mohan prowadzi liczne terapie dla ofiar księży i zakonników pedofilów. Także w 2002 roku w sierpniu - atak przez tzw. pedofilską mafię z Dworca Centralnego w Warszawie. W 2003 roku - atak pedofilskiej mafii z Bydgoszczy, a także kilka późniejszych incydentów, włącznie z próbą zabójstwa w 2005 roku przez działaczy ośrodka antysektowego w Katowicach i Chorzowie!

Od 2006 roku publicznie znieważany przez członków pedofilskiej mafii w popierającej pedofilię polskiej wikipedii, która zezwala jedynie na zamieszczanie anonimowych kłamstw, oszczerstw i pedofilskich enuncjacji mafii - stając się internetowym brukowcem. 
 

Jest to zalążek artykułu, który będzie rozbudowywany! zajrzyj znowu! 


 
Tantra JogaBractwoDuchowośćMistrz DuchowyAjurwedaRepresjeAlbumBlog HLinkiKontakt